BTC cena oczu 30% korekta: 5 rzeczy do obejrzenia w Bitcoin w tym tygodniu

Wzmacniający się dolar łączy się z zyskami osiąganymi przez górników w celu stworzenia „krótkoterminowego niedźwiedziego środowiska“ dla Bitcoin.

Bitcoin (BTC) zmierza w nowy tydzień po kolejnym weekendzie dużej zmienności – ale tym razem droga była w dół, a nie w górę.

Ponieważ rynek traci 7000 dolarów – najwięcej od czasu rozpoczęcia „pionowych“ wzrostów cen – Cointelegraph przedstawia pięć rzeczy, które mogą utrzymać go w ruchu w najbliższych dniach.

BTC dip sprawia, że Guggenheim chce sprzedać

Na szczycie listy tematów wśród Bitcoinerów znajdzie się nagły upadek kryptokurwaluty w sobotę i niedzielę.

Z rekordów wynoszących prawie 42.000 dolarów, BTC/USD stanęły w obliczu wyprzedaży poza godzinami, z niedźwiedziami zjeżdżającymi po parze do obecnych lokalnych rekordów wynoszących 32.300 dolarów.

Spadek jest najbardziej w tym roku i od czasu Coronavirus spowodował kraksę kaset krzyżowych w marcu 2020 roku, ale był szeroko przewidywany przez analityków, którzy twierdzili, że Bitcoin stał się nadmiernie rozbudowany.

„#Bitcoin rozbija się >10%. Najgorsze załamanie Bitcoinów od marca przypomina ostatnie pół cyklu w latach 2016/2017. Po rajdzie nastąpił spadek o ponad 50% w 2017 roku“, podsumował w ostrożnych słowach na Twitterze komentator finansowy Holger Zschaepitz.

W rzeczywistości, 23% spadek nie jest niczym nowym dla długoterminowych hodlerów Bitcoin, a brak bardziej znaczących strat sugeruje, że nawet powyżej 30.000 dolarów, wsparcie nabywców pozostaje silne.

„Te i nadchodzące spadki są możliwości, gdzie szukasz podczas #FOMO uczucia miałeś na 40.000 dolarów. Wykorzystaj je“, w międzyczasie kontynuował analityk Cointelegraph Markets Michaël van de Poppe.

W czasie prasy, Bitcoin już odbijał się, z 35.000 dolarów szybko podążając za niskimi. Nie wystarczyło to jednak dla instytucjonalnego nabywcy Bitcoinów Guggenheima, a CIO Scott Minerd nagle zasygnalizował, że fundusz sprzeda część swojej pozycji BTC.

„Paraboliczny wzrost Bitcoinu jest nie do utrzymania w najbliższym czasie. Jest podatny na niepowodzenia“, stwierdził w poniedziałek.

„Docelowy techniczny wzrost o 35.000 dolarów został przekroczony. Czas zdjąć trochę pieniędzy ze stołu.“

Inni zauważyli potencjalną ofertę dla kupujących na dużą skalę.

„Instytucje naprawdę wyrywają wszystkie słabe ręce, by zdobyć więcej #Bitcoin“, David Gokhshtein, założyciel Gokhshtein Media, podsumował obecny stan rzeczy.

Biden mówi o wydruku 3 bilionów dolarów

W Stanach Zjednoczonych potencjalny znak byka dla Bitcoina w postaci ogromnego programu stymulacyjnego o wartości 3 bilionów dolarów z nadchodzącej administracji Biden jest maskowany przez ostatnie odbicie w sile dolara.

Klasyczna odwrotna korelacja dla Bitcoin, wskaźnik walutowy dolara amerykańskiego (DXY) kontynuował swoje zyski w ostatnich dniach, wracając powyżej 90 znaku po uderzeniu jego najniższy poziom od marca 2018 roku.

W zeszłym roku często obserwowano osłabienie dolara, co dało Bitcoinowi wzrost, w czasie, gdy inne relacje cenowe ulegały stałemu załamaniu.

„Dolar jest tak bardzo wyprzedany, znienawidzony i zbyt krótki, że wszystko to, oprócz tego, że w pewnym momencie musi na jakiś czas wzrosnąć“, powiedział Bloomberg Matt Maley, główny strateg rynku w Miller Tabak + Co.

„Dolar staje się bardzo dojrzały do zbywalnego odbicia – takiego, które potrwa co najmniej kilka tygodni, a może nawet kilka miesięcy.“

Indeks walutowy dolara 1-dniowy wykres świecowy.

Patrząc jednak w dłuższej perspektywie czasowej, dla wielu w tym tygodniu było jasne, że Stany Zjednoczone po prostu kopią swoje prawdziwe trudności gospodarcze dalej w dół drogi. Nadchodzący prezydent Joe Biden zamierza dać Amerykanom czeki na bodziec o wartości 2000 dolarów w ramach gigantycznego zadania drukowania pieniędzy, które może być warte 3 biliony dolarów.

Jeśli to minie, płynność z banku centralnego wzrośnie najbardziej w jednej chwili od czasu rozpoczęcia pandemii koronaawirusowej i po raz pierwszy w historii zadłużenie federalne USA przekroczy 30 bilionów dolarów.

„Czas na plan B“, Danny Scott, prezes brytyjskiej giełdy CoinCorner, odpowiedział na te plany.

Inwestorzy kapitałowi zaczynają zwiększać swoje nadzieje na nadchodzące zyski w tym tygodniu, dzięki wstrząsowi wywołanemu ostatnimi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych, dodając do dotychczasowych zysków rynków.

W poniedziałek w centrum uwagi znalazły się Indie, gdzie akcje ścigają się w kierunku nowych rekordów wszechczasów. Jak donosi Cointelegraph, inne rynki są już na lub blisko własnych rekordów. Gdzie indziej w Azji i poza nią, Hongkong i Korea Południowa osiągnęły zyski, podczas gdy Australia odnotowała straty.

W związku z tym, że przed otwarciem Wall Street amerykańskie kontrakty futures spadły, uczestników rynku powitał mieszany obraz, a złoto również walczyło, ale ropa rosła.

Stopień uzależnienia Bitcoin’a od ruchów na giełdzie ponownie budzi wątpliwości, ponieważ weekendowa zmienność nie wygląda jak obecne środowisko makro. Odkąd Bitcoin wyprzedził wszystkie główne gry na akcjach z wyjątkiem Tesli, gdy rynki odbiły się od krachu w marcu zeszłego roku, Bitcoin w coraz większym stopniu wykuwa własną ścieżkę, bez przeszkód ze strony makro.

„Spodziewam się, że w ciągu najbliższych 6-9 miesięcy akcje Bitcoinu i spółek technologicznych ponownie podwoją się“, przewidział w weekend Immad Akhund, prezes banku Mercury, który koncentruje się na rozruchach.